Braniewianka na czerwonym dywanie  filmowego festiwalu w Gdyni

i

Autor: arch. A. Sokół Takiego sukcesu dawno w Braniewie nie było.

Braniewianka na czerwonym dywanie filmowego festiwalu w Gdyni

2021-09-27 6:25

Pochodząca z Braniewa Alicja Sokół zdobyła nagrodę im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w konkursie filmów krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film młodej reżyserki to obraz pt. “Mój brat rybak”. Opowiada historię o dwóch braciach, którzy w trudnych okolicznościach próbują znaleźć wspólny język. Z filmem związanych jest więcej braniewskich akcentów.

Więcej braniewskich akcentów

Zdjęcia kręcono w Nowej Pasłęce pod Braniewem i okolicach. Kierownikiem produkcji jest braniewianka Aleksandra Stemplińska, a w rolę bohaterów wcielili się także braniewianie. W rolach głównych występują Emil Siennicki i Bartek Siennicki – aktorzy, którzy są braćmi także w prawdziwym życiu. Dla obu jest to pierwsze doświadczenie filmowe. Przed kamerą stanął także ich ojciec. Poza tym jak podkreśla reżyserka Alicja Sokół jest cała lista osób z Braniewa i okolic, którym dziękuje za pomoc przy realizacji filmu. Każdy dołożył do tego sukcesu jakąś swoją cegiełkę.

Nie jedna, a dwie nagrody

Film braniewianki otrzymał jeszcze jedną nagrodę. W ramach nagród pozaregulaminowych Kajetan Falkowski został wyróżniony za najlepsze zdjęcia do filmu “Mój brat rybak” w reż. Alicji Sokół.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

5 porad jak biegać, by się nie przeziębić

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?