Chciał przeskoczyć bramkę, nadział się na ogrodzenie

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Braniewo. Chciał przeskoczyć bramkę, NADZIAŁ SIĘ NA OGRODZENIE

2021-12-06 8:50

Mogłoby się wydawać, że nic nie może zdziwić i zaskoczyć braniewskich strażaków w ich codziennej służbie. Tymczasem zostali oni wezwani do rannego mężczyzny, który nadział się na stalowy element bramki ogrodzeniowej.

Około 40-letni mężczyzna, z nieznanych przyczyn postanowił przejść przez bramkę ogrodzenia jednego z ogródków działkowych. W trakcie wspinania się po metalowej konstrukcji omsknęła mu się noga i nadziała na ostry element. Do zdarzenia doszło na terenie ogródków działkowych w Braniewie przy ulicy Wiejskiej. O całej sytuacji zaalarmował sam poszkodowany, który zadzwonił na 112 prosząc o pomoc.

Na miejsce skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz załogę karetki pogotowia. Jako pierwsi rannego mężczyznę odnaleźli strażacy. Wiszący nogami do góry mężczyzna utknął na tyle mocno w ogrodzeniu, że niezbędna była pomoc strażaków. Strażacy zdjęli poszkodowanego z bramki, udzielili pomocy medycznej poprzez zabezpieczenie rany nogi, a następnie przetransportowali mężczyznę na noszach do pojazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, że zdołał samodzielnie zadzwonić po pomoc na numer alarmowy. Zapadający zmrok oraz pozycja głową w dół, w jakiej wisiał poszkodowany na rannej kończynie, w chwili kiedy odnaleźli go strażacy, mogły stanowić poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

Poszkodowany został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Adwent 2021 odc. 2

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nawet profesor może mieć problem z kompletem

Pytanie 1 z 10
Samiec dzika to...