Braniewo odzyska ratusz miejski

i

Autor: fanpejdż Tomasz Sielicki Burmistrz Braniewa Braniewo odzyska ratusz miejski

inwestycje

Braniewo odzyska ratusz miejski

2024-04-09 10:59

Generalna konserwator zabytków i sekretarz stanu w ministerstwie kultury Bożena Żelazowska powiedziała w Braniewie, że projekt odbudowy ratusza miejskiego jest jedyną taką inwestycją w Polsce.

W konferencji, która odbyła się w Braniewie. wzięli udział także przedstawiciele Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków i wojewody warmińsko - mazurskiego. Zadeklarowali wolę współpracy i wsparcia przy odbudowie braniewskiego ratusza.

- Ratusz to coś więcej niż budynek. To symbol samorządności, historii i znaczenia miasta, dlatego odbudowanie braniewskiego ratusza, który został zniszczony w trakcie II wojny światowej, jest dla nas tak ważne. Dążąc do tego celu skompletowaliśmy zespół ekspertów, a jesienią 2022 roku rozpoczęły się badania archeologiczne. Co ważne, nasz pomysł zyskał poparcie tak ważnych instytucji jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie i Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków - mówi burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

Bożena Żelazowska dodaje, że 2030 rok to realna data na wybudowanie ratusza w Braniewie.

M jak miłość. Wyjątkowa rocznica Jagody i Tadeusza w cieniu tragedii

Sprawdź swoją inteligencję w szybkim QUIZIE! Odpowiedz na 12 pytań i zdobądź uznanie

Pytanie 1 z 12
Które z poniższych słów nie pasuje do reszty?