Braniewo pozyskało pieniądze  na remont stadionu

i

Autor: arch. UM Braniewo Wkrótce ten widok zostanie już tylko wspomnieniem.

Braniewo pozyskało pieniądze na remont stadionu

2021-07-26 7:42

Miasto pozyskało prawie 2,2 mln. zł. z programu „Sportowa Polska 2021” na remont stadionu miejskiego w Braniewie. Obecny obiekt nie spełnia podstawowych norm właściwych współczesnym obiektom sportowym.

Temat remontu stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu "Zatoka" w  Braniewie wracał niczym bumerang. Stadion „prosił” się o to już od bardzo dawna - od ponad 30 lat. Obecny obiekt nie spełnia podstawowych norm właściwych współczesnym obiektom sportowym.

- To już pewne: z programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej edycja 2021 pozyskaliśmy na remont naszego stadionu kwotę 2 183 340,00 zł. To połowa wartości zadania pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej terenu MOS – etap I boisko piłkarskie”, wynoszącego 4 366 6797,30 zł. Z uwagi na rozległość projektu, wysokie koszty oraz konieczność zamknięcia obiektu na czas remontu, prace podzielono na etapy - tłumaczy Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

W ramach I etapu naszego przedsięwzięcia zaplanowano:

  • budowę bieżni i terenu lekkoatletycznego (stadion lekkoatletyczny kategorii VB, w skład którego wchodzą: bieżnia okólna 4-torowa o długości 400 m, bieżnia prosta 6-torowa do biegu na 100 i 110 m, skocznia wzwyż, skocznia do skoku o tyczce, jednokierunkowa, skocznia w dal i trójskoku, dwuścieżkowa z zeskoczniami na obu końcach rozbiegu, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, rzutnia oszczepem).
  • boisko piłkarskie z nawierzchni trawiastej (plac do gry w piłkę nożną o wymiarach w świetle linii autowych 104 x 64 m, podziemny system nawadniający, nawierzchnia boiska z trawy.
  • wyposażenie boiska (bramki do piłki nożnej seniorskie montowane w tulejach, chorągiewki narożne uchylne montowane w tulejach, wiaty dla zawodników rezerwowych na 13 miejsc, bramki aluminiowe przenośne).

Miasto nie podało jeszcze terminu rozpoczęcia prac.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Piłkarz doznał kontuzji podczas uprawiania SEKSU! Najdziwniejsze urazy w historii | Futbologia

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]