Braniewo też się dołożyło! Orkiestra wygrała z pandemią

i

Autor: A. Maliszewski Akcję Jurka Owsiaka wspierają kolejne pokolenia.

Braniewo też się dołożyło! Orkiestra wygrała z pandemią [ZDJĘCIA]

2021-01-31 23:55

W Braniewie padł kolejny rekord. Braniewo wspólnie z Fromborkiem, Pieniężnem i Lelkowem zebrało ponad 47 tys. zł. To wstępny wynik 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy grosik wróci do Was już za w sumie kilka chwil w postaci sprzętu i naszych działań, które są codziennością Fundacji – obiecuje Jerzy Owsiak.

To była prawdziwa letnia zadyma w środku zimy. Pomimo pandemii w Braniewie znaleźli się ludzie, którzy zorganizowali braniewski finał WOŚP. To od lat ta sama ekipa: Jacek Garbowski z żoną i ZHP Braniewo. To oni podjęli wyzwanie i jak zwykle dołączali do nich kolejni wspierający.

I mimo, że nie było koncertu w BCK, a sztab działał zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego w Komendzie Hufca ZHP w Braniewie przy ul. Armii Krajowej, Braniewo pokazało, że można.

Na ulice wyszły patrole z puszkami. Wolontariuszy można było spotkać nie tylko w Braniewie. Byli też we Fromborku, w Pieniężnie i w Lelkowie.

I padł kolejny rekord, Braniewo wspólnie z Fromborkiem, Pieniężnem i Lelkowem zebrało ponad 47 tys. zł. Każdy grosik wróci do Was już za w sumie kilka chwil w postaci sprzętu i naszych działań, które są codziennością Fundacji – obiecuje Jerzy Owsiak.

Do finału WOŚP włączyli się tradycyjnie: burmistrz Braniewa, który przekazał na licytację m.in. pamiątkowy medal Wieży Bramnej Zamku Biskupiego, Braniewskie Centrum Kultury, które nagrało hymn promujący akcję, Stowarzyszenie Braniewskich Morsów, którzy kąpali się za przysłowiowy grosik. Rekreacyjnie podeszli do finału harcerze -turyści z Klubu "Warm" i UKS "Struś". Stowarzyszenie Historyczno - Poszukiwawcze "Batory" wystawiło do licytacji kubki z karykaturą przyjaciela Olafa Popkiewicza z autografem. Do akcji włączano się też grupowo, indywidualnie i wielopokoleniowo. Artur Maliszewski  z Komendy Hufca ZHP w Braniewie kwestował z kolejnym synem. Tym razem najmłodszy wolontariusz miał kilkanaście miesięcy. Pieniądze na Orkiestrę zbierano w sklepach, gdzie stały wielkoorkiestrowe puszki, w internecie i w realu.

- Swoje grosiki do akcji dodali lokalni przedsiębiorcy, motocykliści, biegacze i wiele innych osób, których nie sposób tu wymienić. Wszystkim z całego serca dziękujemy - dodają sztabowcy z WOŚP Braniewo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Motoorkiestra w Toruniu. Zagrały serca, zagrały silnik. Tak było w roku 2013

Kultowe teksty z Gwiezdnych Wojen. Jesteś fanem sagi? 10/10 to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Która postać z Gwiezdnych Wojen wypowiedziała tę kwestię: "Więc tak oto ginie demokracja. Podczas aplauzu tłumów"?