Braniewscy  strażacy oddadzą hołd swoim kolegom

i

Autor: PAP/Adam Warżawa Zginęli w drodze do wypadku. Dwaj strażacy stracili życie na służbie

społeczne

Braniewscy strażacy oddadzą hołd swoim kolegom

2023-09-15 11:21

W piątek o godz. 18.00 w jednostce KP PSP w Braniewie włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy strażacy oddadzą hołd druhom-ochotnikom, którzy zginęli w tragicznym wypadku w Żukowie (woj. pomorskie). W ten sposób braniewska jednostka włączy się w ogólnopolska akcję strażaków.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek o godz. 3.40 w Żukowie w powiecie kartuskim. Z ustaleń policji wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie.

- Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP – relacjonowała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W piątek (15.09), o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP w kraju włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe. Minutą ciszy strażacy oddadzą hołd swoim kolegom. Do tych działań włączy się także jednostka z Braniewa.

foto: PAP/Adam Warżawa

W kuchni u Barbary Sochy

Quiz wiedzy o filmie „Znachor”. Zdobędziesz 10/10?

Pytanie 1 z 10
Kto przeniósł powieść na ekran po raz pierwszy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE