Braniewscy  strażacy oddadzą hołd swoim kolegom

i

Autor: PAP/Adam Warżawa Zginęli w drodze do wypadku. Dwaj strażacy stracili życie na służbie

społeczne

Braniewscy strażacy oddadzą hołd swoim kolegom

2023-09-15 11:21

W piątek o godz. 18.00 w jednostce KP PSP w Braniewie włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy strażacy oddadzą hołd druhom-ochotnikom, którzy zginęli w tragicznym wypadku w Żukowie (woj. pomorskie). W ten sposób braniewska jednostka włączy się w ogólnopolska akcję strażaków.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek o godz. 3.40 w Żukowie w powiecie kartuskim. Z ustaleń policji wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie.

- Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP – relacjonowała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W piątek (15.09), o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP w kraju włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe. Minutą ciszy strażacy oddadzą hołd swoim kolegom. Do tych działań włączy się także jednostka z Braniewa.

foto: PAP/Adam Warżawa

W kuchni u Barbary Sochy

Quiz wiedzy o filmie „Znachor”. Zdobędziesz 10/10?

Pytanie 1 z 10
Kto przeniósł powieść na ekran po raz pierwszy?