Braniewska Noc Muzeów. To już V edycja

i

Autor: W.Bryl/TMB Jeden z magnesów pamiątkowych Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Braniewska Noc Muzeów. To już V edycja

2021-05-24 23:30

Noc Muzeów w Braniewie już w ten weekend. Dokładnie w sobotę 29 maja Muzeum Ziemi Braniewskiej zaprasza na V edycję nocy muzeów. Eska Braniewo jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Oprócz nocnego zwiedzania organizatorzy zadbali o kilka dodatkowych atrakcji. Jeżeli tylko pogoda na to pozwoli, to większość z nich odbywać się będzie na placu przed muzeum. Wszystkie atrakcje Braniewskiej Nocy Muzeów będą bezpłatne.

Sobota (29 maja) będzie pracowitym dniem braniewskich muzealników z Towarzystwa Miłośników Braniewa. Od godz. 12.00 do 16.00 tradycyjnie czekać będą na zwiedzających w ramach swoich codziennych dyżurów. Natomiast o godz. 16.00 rusza V edycja Braniewskiej Nocy Muzeów. Na oficjalne otwarcie Nocy przygotowano wernisaż wystawy pt. „Braniewo na starych zdjęciach i widokówkach”. O tej samej porze ruszają wydarzenia plenerowe w Osadzie Wikingów zlokalizowanej na placu przed muzeum. W programie m.in. zabawy i konkursy historyczne.

O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na wykład dr. hab. Prof. UWM Stanisława Achremczyka, a o godz. 19:30 rozpocznie się “Koncert przed Arkadami”. Mieszkańcy Braniewa i goście muzealników będą mogli wysłuchać koncertu skrzypcowego w wykonaniu Anastazji Studzińskiej. Po koncercie o godz. 21.00 rozpocznie się nocne zwiedzanie sal wystawowych braniewskiego muzeum.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Słodko na wrocławskim Festiwalu Czekolady.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?