”Browarny Incydent 2021” - ćwiczenia strażaków w Braniewie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Ćwiczenia strażaków - wyciek kwasu solnego w zakładzie produkcji piwa.

”Browarny Incydent 2021” - ćwiczenia strażaków w Braniewie

2021-09-10 6:00

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, Wojskowej Straży Pożarnej oraz członkowie nieetatowej grupy ratowniczej działającej w braniewskim browarze wzięli udział w ćwiczeniach na terenie zakładu produkcji piwa w Braniewie.

Scenariusz przewidywał prowadzenie działań ratowniczych związanych z likwidacją wycieku kwasu solnego ze zbiornika magazynowego oraz instalacji przesyłowej. Do takiego zdarzenia mogło by dojść w trakcie rozładunku z autocysterny. Jako pierwsi w takiej sytuacji wkraczają do akcji pracownicy zakładu, wchodzący w skład grupy ratowniczej. Tak było i tym razem. Po dojeździe na miejsce, działania ratownicze przejęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

- Głównym celem ćwiczeń było zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz skuteczne wykorzystanie kadry braniewskiego zakładu produkcji piwa do likwidacji powstałego zagrożenie. Pracownicy zakładu posiadają największą wiedzę na temat firmy oraz rozmieszczenia instalacji przesyłowych, ciągów komunikacyjnych czy też substancji niebezpiecznych znajdujących się na terenie browaru – tłumaczy bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant braniewskich strażaków.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Klaudia Antos o współpracy z Jennifer Lopez

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: