Bus uderzył w drzewo. Na szczęście podróżującym nic się nie stało [ZDJĘCIA]

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Kierujący busem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w drzewo.

Bus uderzył w drzewo. Na szczęście podróżującym nic się nie stało [ZDJĘCIA]

2021-01-10 23:49

Na drogach powiatu braniewskiego jest niebezpiecznie i ślisko. Przekonał się o tym kierowca busa marki Renault, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w drzewo. Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek (10 stycznia) przed godziną 8.00 na drodze powiatowej Pieniężno - Babiak.

Pogoda w regionie od kilku dni jest kapryśna z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Mokra nawierzchnia dróg i chodników po opadach może zamarzać, a w takiej sytuacji o wypadek nie trudno.

W niedzielę 10 stycznia o godz 08. 05 braniewscy strażacy otrzymali informację o wypadku drogowym z udziałem busa marki Renault. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Pieniężno - Babiak. Kierujący busem, którym podróżowały łącznie 3 osoby stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w drzewo. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych wszystkie osoby  opuściły samodzielnie rozbitego busa.

- Na miejsce zdarzenia drogowego skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków -ochotników z OSP Pieniężno, policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został wstrzymany. Na szczęście nikt z podróżujących nie wymagał hospitalizacji – poinformował bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, który przy okazji zwraca się z apelem o ostrożność na drogach.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
Kolejny etap remontu mostów Pomorskich.