Bus uderzył w drzewo. Na szczęście podróżującym nic się nie stało [ZDJĘCIA]

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Kierujący busem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w drzewo.

Bus uderzył w drzewo. Na szczęście podróżującym nic się nie stało [ZDJĘCIA]

2021-01-10 23:49

Na drogach powiatu braniewskiego jest niebezpiecznie i ślisko. Przekonał się o tym kierowca busa marki Renault, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w drzewo. Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek (10 stycznia) przed godziną 8.00 na drodze powiatowej Pieniężno - Babiak.

Pogoda w regionie od kilku dni jest kapryśna z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Mokra nawierzchnia dróg i chodników po opadach może zamarzać, a w takiej sytuacji o wypadek nie trudno.

W niedzielę 10 stycznia o godz 08. 05 braniewscy strażacy otrzymali informację o wypadku drogowym z udziałem busa marki Renault. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Pieniężno - Babiak. Kierujący busem, którym podróżowały łącznie 3 osoby stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w drzewo. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych wszystkie osoby  opuściły samodzielnie rozbitego busa.

- Na miejsce zdarzenia drogowego skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków -ochotników z OSP Pieniężno, policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został wstrzymany. Na szczęście nikt z podróżujących nie wymagał hospitalizacji – poinformował bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, który przy okazji zwraca się z apelem o ostrożność na drogach.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
Kolejny etap remontu mostów Pomorskich.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE