BWP-y pływają, a czołgiści zdają egzamin - tak ćwiczą żołnierze z Braniewa

i

Autor: arch. 16DZ Intensywne szkolenie 9 brygady z Braniewa na poligonie w Orzyszu.

BWP-y pływają, a czołgiści zdają egzamin - tak ćwiczą żołnierze z Braniewa

2021-05-14 8:32

BWP-y pływają, a czołgiści zdają egzamin przed wyjazdem na misję. Żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej szkolą się w maju intensywnie na poligonie w Orzyszu.

Na poligon do Orzysza wyjechali, by szkolić się do wykonywania zadań zarówno w kraju jak i za granicą. Batalion zmechanizowany 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej realizuje zajęcia z pokonywania przeszkody wodnej na jeziorze Kępno. To początek większego szkolenia żołnierzy 16 Dywizji Zmechanizowanej. Pogoda sprzyja szkoleniu, bo wzrosła temperatura i kontakt z wodą daje możliwość przyjemnej ochłody.

- Nasze BWP-y zdają egzaminy z pływania – mówią żołnierze.

Tymczasem na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu są także żołnierze 1 batalionu czołgów z Braniewa, którzy latem tego roku wyjadą na swoją kolejną misję. Stanowić będą trzon IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa. W Orzyszu trwa certyfikacja kontyngentu. To będzie ich ostatni egzamin przed wyjazdem.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Kayah i jej Testosteron rozgrzeje słuchaczy Radia SuperNova

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...