Cała Polska czyta dzieciom. Braniewo też

i

Autor: arch. MBP w Braniewie Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się już po raz 21.

Cała Polska czyta dzieciom. Braniewo też

2022-06-01 3:23

„Polscy autorzy dla klimatu” to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie do wspólnego czytania włączają się znane osoby.

Od 28 maja trwa XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku akcji przyświeca hasło: „Polscy autorzy dla klimatu”. Jak tłumaczą organizatorzy chodzi w nim o pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska. 

Świat przyrody w literaturze

Chodzi o to, by za pośrednictwem czytających dorosłych zaprezentować dzieciom i młodzieży polską literaturę ostatnich lat, która opisuje fascynujący świat otaczającej nas i niestety zagrożonej naszymi działaniami przyrody, a także nakłonić młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety.

Czytał burmistrz, czytała radna

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie do wspólnego czytania włączają się znane osoby. W gronie czytających byli już m.in.: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa, radna Kalina Jakimczuk, Joanna Sobolewska- pasjonatka pszczół i Dariusz Wileński z zespołu Warmia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Cyrk Korona w Warszawie! Moc wrażeń w Wielki Bajkowy Jubileusz z okazji 30-lecia
Sonda
Masz plany na Dzień Dziecka?