Chciała sprzedać akcesoria ślubne, straciła 1400 złotych

i

Autor: www.pixabay.com Chciała sprzedać akcesoria ślubne, straciła 1400 złotych

Chciała sprzedać akcesoria ślubne, straciła 1400 złotych

2021-10-29 8:57

Oszuści wciąż wzbogacają się kosztem innych osób. Tym razem o sposobie działania przestępców dowiedziała się pewna mieszkanka powiatu braniewskiego, która myśląc, że finalizuje transakcje sprzedaży straciła 1400 złotych. Policjanci apelują o ostrożność.

O tym, jak kosztowne może być klikanie w nadesłane od obcych osób linki, przekonała się mieszkanka powiatu braniewskiego. Kobieta powiadomiła oficera dyżurnego komendy o tym, że została oszukana. Sprawą zajęli się kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dzień wcześniej, na jednym ze znanych komunikatorów, odezwał się do niej potencjalny kupiec.

W trakcie korespondowania z pokrzywdzoną nieznana osoba przekonywała, że warunkiem koniecznym do sfinalizowania zakupu i otrzymania zapłaty za wystawioną rzecz jest kliknięcie w nadesłany link.

Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami, a gdy została przekierowana na stronę „banku” wpisała swoje dane do logowania.

W pewnym momencie kobieta otrzymała sms, że jej numer telefonu został usunięty z aplikacji banku, wzbudziło to jej niepokój. Pokrzywdzona zalogowała się ponownie, tym razem na stronę prawdziwego banku, zorientowała się wówczas , że z jej konta wypłacono 1400 złotych.

W formie 24 - Błędy podczas treningu

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?