Chciała sprzedać wózek – straciła ponad 1600 złotych

i

Autor: KMP Elbląg Chciała sprzedać wózek – straciła ponad 1600 złotych

Chciała sprzedać wózek – straciła ponad 1600 złotych

2022-09-05 8:07

Brak ostrożności powoduje, że jesteśmy podatni na działania oszustów. O tym, w jaki sposób przestępcy wykorzystują znane komunikatory przekonała się pewna mieszkanka powiatu braniewskiego. Kobieta wystawiła na sprzedaż dziecięcy wózek, a zamiast zyskać straciła ponad 1600 złotych.

Do braniewskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka powiatu braniewskiego, by powiadomić, że została oszukany. Sprawą zajęli się kryminalni.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało że, na jednym z portali społecznościowych do pokrzywdzonej odezwał się potencjalny kupiec.

W trakcie korespondowania że zgłaszającą nieznana osoba przekonywała, że warunkiem koniecznym do sfinalizowania zakupu i otrzymania zapłaty za wystawioną rzecz jest kliknięcie w nadesłany link.

Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami i jeszcze tego samego wieczoru zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze. Łącznie ponad 1600 zł. 

Policjanci przestrzegają:

NIE PRZEKAZUJ PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM;ZAWSZE ZWERYFIKUJ TOŻSAMOŚĆ ZNAJOMEGO/CZŁONKA RODZINY, KTÓRY PROSI CIĘ O FINANSOWE WSPARCIENIE PRZESYŁAJ PIENIĘDZY NA PODANE PRZEZ OBCE OSOBY NUMERY KONT;NIE PODAWAJ NIKOMU DANYCH DO LOGOWANIA NA NASZE KONTA BANKOWE;NIE PRZEKAZUJ OBCYM OSOBOM KODÓW DO PŁATNOŚCI MOBILNYCH.NIE KLIKAJMY W LINKI w wiadomościach czy e-mailach wysłanych przez nieznane nam osoby. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów.

Sensacyjne odkrycie archeologiczne na szczecińskim Podzamczu

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Orły intelektu powalczą o 8/10

Pytanie 1 z 10
Największym pod względem liczby ludności miastem USA jest Nowy Jork. Za nim znajduje się Los Angeles a podium zamyka...