Ciężarówki pod kontrolą

i

Autor: www.pixabay.com Policjanci przeprowadzili działania “Truck & Bus”.

Ciężarówki pod kontrolą

2022-03-10 1:02

Policjanci z braniewskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu braniewskiego działania kontrolno-prewencyjne pod hasłem „TRUCK & BUS”. Sprawdzali m.in.: stan techniczny pojazdów ciężarowych, czas pracy kierowców i sposób przewożenia osób i rzeczy.

Nadrzędnym celem działań pod hasłem „TRUCK & BUS” było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości, które związane są z wykonywaniem przewozu drogowego osób i rzeczy.

„Truck & Bus”

Działania pod hasłem „Truck & Bus” przeprowadzono na drogach powiatu braniewskiego we wtorek, 8 marca. Uwaga funkcjonariuszy była skupiona przede wszystkim na:

  • stanie technicznym pojazdów oraz sposobie mocowania ładunków,
  • czasie pracy kierowców,
  • sposobie przewożenia osób i rzeczy.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 36 uczestników ruchu drogowego. Spośród wszystkich kontroli – 8 dotyczyło pojazdów które wykonywały przewóz drogowy rzeczy. Za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym policjanci dwukrotnie decydowali o ukaraniu mandatem kierowców. Policjanci podczas działań ujawnili łącznie 20 wykroczeń, z czego aż 16 dotyczyło przekroczeń prędkości.

Policjanci po raz kolejny przypominają!

Partnerstwo na drodze, respektowanie przepisów ruchu drogowego oraz partnerstwo na drodze zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Dramatyczny pościg za kierowcą skradzionego BMW
Sonda
Czy powstanie 3. części "Kilera" to dobry pomysł?