Nazbierali cały kontener złomu, pół kontenera szkła i sporo opon

i

Autor: SHP Batory W sobotę, 5 czerwca 2021 r., odbyła się kolejna edycja akcji sprzątania rzeki i linii brzegowej rzeki Pasłęki.

Nazbierali cały kontener złomu, pół kontenera szkła i sporo opon

2021-06-07 23:37

Do akcji Stowarzyszenia Historyczno - Poszukiwawczego "Batory" dotyczącej sprzątania rzeki, przyłączyli się m.in. płetwonurkowie z Łomży, strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, wędkarze z PZW w Braniewie, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz mieszkańcy Braniewa. Wspólnie sprzątali i uczyli się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Nazbierali cały kontener złomu, pół kontenera szkła i sporo opon. To efekt sprzątania rzeki Pasłęki w Braniewie. Już po raz kolejny organizatorem akcji było Stowarzyszenie Historyczno - Poszukiwawcze "Batory" z Braniewa przy współpracy m.in. strażaków i wędkarzy oraz płetwonurków z Łomży. Złom zostanie sprzedany, a zebrane w ten sposób środki tradycyjnie trafią do domu dziecka we Fromborku.

Polecany artykuł:

Historia kołem się toczy

Inicjatorem akcji był ponownie Andrzej Barański ze Stowarzyszenia Historyczno - Poszukiwawczego "Batory" z Braniewa i płetwonurek współpracujący ze Stowarzyszeniem "Scubamaniak”, którego wspierała Państwowa Straż Pożarna w Braniewie. Dodatkowo członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy jednostkach OSP w Braniewie i we Fromborku czynnie uczestniczyli w porządkowaniu linii brzegowej. Podczas akcji sprzątania uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami i regułami udzielania pierwszej pomocy medycznej. Stanowisko i praktyczne działania przygotowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. W działaniach wykorzystane zostały również jednostki pływające z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz jednostki OSP Braniewo.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Te hity mieli zaśpiewać inni artyści. Będziecie zaskoczeni!
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE