Czołgiści z Braniewa ruszyli na szczepienia

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Szczepienia zrealizowano na terenie 21 Wojskowego oddziału Gospodarczego przy ul. Kwiatkowskiego w Elblągu.

Czołgiści z Braniewa ruszyli na szczepienia

2021-03-31 6:27

„Szczepiąc się, chronisz siebie i innych” - zgodnie z tą dewizą pierwsza grupa żołnierzy z 9BBKPanc. przyjęła we wtorek (30.03.2021) pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Wśród pierwszych zaszczepionych są żołnierze z różnych pododdziałów brygady, którzy w ramach walki z pandemią oddelegowani zostali na służbę do braniewskiego szpitala i na co dzień wspierali i będą wspierać miejscową służbę zdrowia w opiece nad zakażonymi.

- Jako żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej jesteśmy zgodnie z naszym mottem „Gotowi na wszystko”. Pomagamy w walce z koronawirusem na różnych frontach, a szczepiąc się zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale także naszym bliskim i ludziom w ogóle – mówi jeden z zaszczepionych.

Zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień czołgiści z Braniewa zostali zaszczepieni preparatem Astra Zeneca. Szczepienia zrealizowano na terenie 21 Wojskowego oddziału Gospodarczego przy ul. Kwiatkowskiego w Elblągu. Organizatorem szczepień przeciwko SARS-CoV-2 w rejonie odpowiedzialności 21 WOG jest wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Krzysztof Bosak: od pół roku noszę maseczkę. Sprawdziliśmy
Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?