Do wydania jest 90 tys. zł. Braniewo czeka na pomysły mieszkańców

i

Autor: www.pixabay.com Mieszkańcy zgłaszają propozycje zadań do budżetu, które następnie są analizowane przez urzędników pod kątem możliwości realizacji.

Do wydania jest 90 tys. zł. Braniewo czeka na pomysły mieszkańców

2021-02-23 23:48

Budżet obywatelski Braniewa wyniesie w tym roku 90 tys. zł. O tym na co zostaną wydane pieniądze zadecydują mieszkańcy. Propozycje projektów i zadań przyjmowane będą w Urzędzie Miejskim w Braniewie od 25 lutego do 09 marca.

Miasta, które jako jedne z pierwszych wprowadziły w Polsce budżet obywatelski to Sopot, Bydgoszcz i Elbląg. Mieszkańcy Braniewa też korzystają z tego “finansowego instrumentu” już od kilku lat. W 2020 roku miasto zrezygnowało z budżetu obywatelskiego z powodu walki z pandemią. Koronawirus zamieszał w budżetowych terminach i władze obawiały się o terminową realizację wybranego przez mieszkańców projektu. W tym roku mimo nadal trwającej pandemii udało się przygotować harmonogram konsultacji budżetowych.

Harmonogram konsultacji:

Od 25 lutego do 9 marca 2021 r. - składanie przez mieszkańców propozycji projektów i zadań do budżetu na rok 2021.

Od 10 marca do 12 marca 2021 r. - weryfikacja zgłoszonych propozycji i ogłoszenie listy.

Od 15 marca do 23 marca 2021 r. - głosowanie nad propozycjami.

Do 31 marca 2021 r. - ogłoszenie wyników konsultacji.

Do 31 maja 2021 r. - ujęcie konkretnych zadań, które uzyskały największą liczbę punktów w budżecie Miasta Braniewa na 2021 rok.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Kradzież doskonała? W taki sposób para z Gliwic wyniosła z drogerii cenne kosmetyki. Nagranie szokuje

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?