Dotkliwa kara za zbyt szybką jazdę

i

Autor: KMP Elbląg Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Dotkliwa kara za zbyt szybką jazdę

2022-02-04 9:58

O tym, że szaleństwo na drodze nie popłaca przekonał się w niedzielę pewien mężczyzna podróżujący skodą. Za jazdę na s-22 z prędkością ponad 150 km/h został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wprowadzone na początku 2022 roku zmiany , których celem jest zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, zaostrzyły kary za niebezpieczne zachowania kierowców i pieszych. Mimo to, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych uczestników ruchu, którzy wbrew rozsądkowi decydują się na łamanie przepisów.

O tym, że szaleństwo na drodze nie popłaca przekonał się pewien mężczyzna podróżujący skodą. Policjanci z braniewskiej drogówki zatrzymali go do kontroli wieczorem na drodze s-22. Wykonany pomiar prędkości wykazał, że kierowca podróżował z prędkością ponad 150 km/h. Tuż po rozpoczęciu kontroli mężczyzna przyznał, że "przesadził", a konsekwencje finansowe, które poniesie będą dla niego, jak zimny prysznic. Tak też się stało. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 1500 złotych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To właśnie my, jako pełnoprawni uczestnicy ruchu mamy realny wpływ na to, czy nasza podróż będzie bezpieczna.

Plantacja konopi w Alwerni zlikwidowana. Kilkaset krzewów w rękach policji

QUIZ. Karnawałowy quiz muzyczny. Mega hity, ale pytania mogą mocno cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzi zespół Boney M?