Dzięki dzielnicowemu święta spędzi w ciepłym i bezpiecznym miejscu

i

Autor: arch. KPP Braniewo Okres zimowy to czas, w którym policyjne zadania zyskują dodatkowy wymiar.

Dzięki dzielnicowemu święta spędzi w ciepłym i bezpiecznym miejscu

2021-12-24 8:48

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie wspólnie z pracownikiem socjalnym zapewnili ciepły kąt 72-latkowi, który bez ich pomocy spędziłby święta samotnie na terenie ogródków działkowych. W ramach podziękowań otrzymali bezcenny uśmiech i radość uratowanego człowieka.

Zima to czas, w którym policyjne zadania zyskują dodatkowy wymiar. Uwaga funkcjonariuszy jest w tym okresie szczególne skupiona na osobach bezdomnych, samotnych, potrzebujących pomocy, dla których spadki temperatur mogą być dużym zagrożeniem.

Skuteczne działania

Jedną z form służby są kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących pomocy. O tym jak skuteczni w swoich działaniach są policjanci i pracownicy socjalni przekonał się pewien 72-latek. W środę (22.12.2021) dzielnicowy st.asp. Arkadiusz Kaczyński wraz z przedstawicielem braniewskiego ośrodka pomocy społecznej kontrolowali miejsca, w których przebywają osoby w trudnej sytuacji życiowej. Tego dnia kontrolujący dotarli także do 72-latka, który zimę próbował przetrwać na terenie ogródków działkowych. W trakcie rozmowy mężczyzna, obawiając się mrozów, przyznał, że potrzebne jest mu lepsze schronienie. Zarówno policjant, jak i towarzyszący mu pracownik socjalny, jako priorytet postawili sobie zapewnienie ciepłego kąta 72-latkowi. Tak też się stało.

Bezcenna radość

Mężczyzna miał trudności z poruszaniem się, dlatego funkcjonariusze zadbali o to, żeby bezpiecznie trafił do odpowiedniego miejsca. Kiedy 72-latek wszedł do ciepłego pomieszczenia nie krył radości na swojej twarzy, dziękując przy tym, za okazaną pomoc.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Łyżwiarka Magdalena Czyszczon składa góralskie życzenia świąteczne

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?