Terytorialsi z Braniewa pomaganie mają we krwi

i

Autor: arch. 43blp Oddawanie krwi nie wiąże się z ryzykiem, a zdrowy organizm szybko się regeneruje.

Terytorialsi z Braniewa pomaganie mają we krwi

2021-12-22 8:54

Pomaganie mają we krwi. 
Chodzi o braniewskich terytorialsów, którzy na terenie swojej jednostki zorganizowali kolejną już w tym roku zbiórkę krwi. Do “poboru” stawiło się 20. żołnierzy, którzy oddali łącznie blisko 10 litrów krwi.

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. Ratuje życie. Z krwi tworzone są też leki. A może powstać jedynie w ludzkim organizmie. To dlatego jednostki 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej systematycznie zamieniają się w „punkty krwiodawstwa”. Akcje poboru krwi odbywają się także w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

- Od początku istnienia naszej jednostki organizujemy takie zbiórki krwi — mówi st. chor. sztab. Artur Junik, starszy podoficer dowództwa w 43 blp w Braniewie. 
Jednocześnie podoficer przekonuje, że nigdy nie jest za późno na oddawanie krwi.


- Przez wiele lat służyłem w wojskach operacyjnych, ale po raz pierwszy oddałem krew dopiero będąc żołnierzem Obrony Terytorialnej — dodaje podoficer.

Każdy może zostać krwiodawcą


Oddawanie krwi nie wiąże się z ryzykiem, a zdrowy organizm szybko się regeneruje. Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat.

- Krew jest potrzebna ludziom, a ja po prostu chcę pomagać - wyjaśnia kolejny żołnierz oddający krew.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Największa w Polsce szopka z czekolady, piernika i marcepanu

qz-iPv8-xjAF-WMK9