Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. Ratuje życie. Z krwi tworzone są też leki. A może powstać jedynie w ludzkim organizmie. To dlatego jednostki 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej systematycznie zamieniają się w „punkty krwiodawstwa”. Akcje poboru krwi odbywają się także w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.
- Od początku istnienia naszej jednostki organizujemy takie zbiórki krwi — mówi st. chor. sztab. Artur Junik, starszy podoficer dowództwa w 43 blp w Braniewie. Jednocześnie podoficer przekonuje, że nigdy nie jest za późno na oddawanie krwi.
- Przez wiele lat służyłem w wojskach operacyjnych, ale po raz pierwszy oddałem krew dopiero będąc żołnierzem Obrony Terytorialnej — dodaje podoficer.
Każdy może zostać krwiodawcą
Oddawanie krwi nie wiąże się z ryzykiem, a zdrowy organizm szybko się regeneruje. Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat.
- Krew jest potrzebna ludziom, a ja po prostu chcę pomagać - wyjaśnia kolejny żołnierz oddający krew.
Polecany artykuł:
"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"
qz-iPv8-xjAF-WMK9