Dzień Dziecka z żołnierzami 9 brygady

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Było kolorowo, wesoło i jak zawsze sympatycznie.

Dzień Dziecka z żołnierzami 9 brygady

2022-06-02 7:29

Przyjechali jak zawsze ze słodkimi i nie tylko niespodziankami. W środę 01 czerwca czołgiści z Braniewa odwiedzili wychowanków Powiatowych Domów Dziecka "Słoneczne Wzgórze" i "Promyk" we Fromborku.

Przyjechali jak zawsze ze słodkimi i nie tylko niespodziankami. Były lody, wata cukrowa i słodycze. Dodatkowo żołnierze zorganizowali dzieciakom grilla z pieczonymi kiełbaskami, a po wspólnym biesiadowaniu wyszli razem na boisko. Było kolorowo, wesoło i jak zawsze sympatycznie.

Życzenia od żołnierzy

Podczas wizyty we Fromborku dowódcę 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej reprezentował ppłk Zbigniew Graca. W imieniu żołnierzy 9 brygady z okazji Dnia Dziecka złożył wychowankom placówki życzenia spełnienia marzeń i wielu beztroskich chwil.

Inicjatywa Rodziny Wojskowej

Współpracę 9BBKPanc. z Domem Dziecka we Fromborku zainicjowało kilka lat temu braniewskie koło Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” funkcjonujące przy brygadzie. Od tego czasu członkinie koła regularnie organizują akcje charytatywne na rzecz wsparcia wychowanków placówki, do których angażują także żołnierzy i pracowników 9 brygady.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wnuczka generała Maczka przekazała mundur dziadka do Muzeum Historii Polski
Sonda
Oglądałeś/aś w dzieciństwie serial animowany o He-Manie?