Europejski Tydzień Mobilności w Braniewie

i

Autor: arch. KPP Braniewo Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Europejski Tydzień Mobilności w Braniewie

2021-09-21 23:58

Policjanci z Braniewa zaangażowani zostali w europejską akcję pod nazwą “Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ( ROADPOL Safety Days )”. To przedsięwzięcie ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z tzw. wizją zero - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Akcja pod nazwą RoadpolSafety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) prowadzona jest w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności od 16 do 22 września 2021 r. Działania  koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Wizja zero

Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z wizja zero - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem: Żyj i pozwól żyć innym. Organizatorzy akcji podkreślają, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Czołowe zderzenie osobówki i tira. Mężczyzna i troje dzieci nie żyją
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE