Fortuna na inwestycje. Budżet Braniewa zasilą dodatkowe miliony

i

Autor: www.pixabay.com Środki zewnętrzne pozwolą sfinansować dwie ważne inwestycje.

Fortuna na inwestycje. Budżet Braniewa zasilą dodatkowe miliony

2022-06-06 1:03

Budżet Braniewa zasili dodatkowe 15,5 mln zł. z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki zewnętrzne pozwolą sfinansować dwa ważne zadania.

Pierwsze zadanie  to rewitalizacja i zagospodarowanie terenów przy ul. Długiej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Na ten projekt przyznano 5 mln. zł.

Rekreacja przy Długiej

Celem zadania jest podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta oraz zrewitalizowanie obszaru historycznego terenu młyna miejskiego, zgodnie z opracowanym programem funkcjonalno-użytkowym. W jego ramach zostaną wykonane m.in.: uporządkowanie terenu i wyposażenie w urządzenia małej architektury, z uwzględnieniem informacji o historii miejsca, budowa tras spacerowo-rowerowych, zagospodarowanie brzegów jeziorka/Czerwonego Rowu, nasadzenia i uporządkowanie zieleni, utworzenie stref odpoczynku i rekreacji zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Inwestycja w oświatę

10, 5 mln. to środki, które pozwolą na dofinansowanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.W ramach zadania zostanie wykonana m.in.: budowa boiska przyszkolnego oraz placów zabaw, remont dróg dojazdowych oraz ogrodzenia i bram wjazdowych.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Surowe mandaty dla kierowców za niebezpieczne zdarzenia.
Sonda
Czy prace leśne i rolne są bezpieczne?