Grzechotki: Rita miała nosa i wywąchała oszustwo

i

Autor: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie Grzechotki: Rita miała nosa i "wywąchała" oszustwo

kryminalne

Grzechotki: Rita miała nosa i "wywąchała" oszustwo

2023-06-27 7:11

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Grzechotkach ujawnili w trzech samochodach osobowych nielegalne papierosy. W poszukiwaniach pomagała Rita - owczarek, który bezbłędnie "wywąchał" ukryte papierosy.

Obywatel Polski próbował przemycić 4,4 tys. szt. papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. W wyniku przeprowadzonej kontroli szczegółowej z wykorzystaniem psa służbowego Rita, okazało się, że kontrabanda ukryta była w dachu, kokpicie oraz oparciach tylnych pojazdu.

Na tej samej zmianie do odprawy zgłosił się inny Polak, który próbował przemycić 13,6 tys. szt. papierosów bez polskiej akcyzy. Tym razem Rita również bezbłędnie wskazała miejsce ukrycia nielegalnych wyrobów tytoniowych, które znajdowały się w podłodze bagażnika oraz pod tylną klapą. Efektem kontroli kolejnego pojazdu na polskich numerach rejestracyjnych, było ujawnienie 400 szt. nielegalnych papierosów w tylnych słupkach bagażnika.

We wszystkich przypadkach sprawy prowadzić będzie Referat Dochodzeniowo-Śledczy w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie. Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na 22,5 tys. zł.

Zakaz wjazdu dla starych diesli w całej Warszawie? Ratusz chce szerszej strefy

Jak nazywają się mieszkańcy tych miast? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 13
Na rozgrzewkę proste pytanie: jak nazwać mieszkańca Warszawy?