Grzechotki: znieważył pograniczników. Wszystko przez samochód

i

Autor: WMOSG Grzechotki: znieważył pograniczników. Wszystko przez samochód

kryminalne

Grzechotki: znieważył pograniczników. Wszystko przez samochód

2023-07-10 7:35

Agresywny podróżny ukarany za znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zepsuł mu się samochód, więc wyżył się na strażnikach granicznych.

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach mieszkaniec powiatu lidzbarskiego znieważył funkcjonariuszy Straży Granicznej w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi. Funkcjonariusze SG, zauważyli, że kierowca audi, oczekujący na odprawę, na kierunku wyjazdowym z Polski, nie może uruchomić silnika. Kiedy podeszli i poprosili, by zepchnąć na bok auto, aby odblokować pas odpraw, wówczas mężczyzna zaczął ich wyzywać. Używał wobec funkcjonariuszy słów wulgarnych, uznanych powszechnie za obelżywe. Nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń, w dodatku odpychał, szarpał za mundury.

Odpowie za swoje zachowanie

Agresywnego pasażera zatrzymano. Usłyszał już zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy z PSG w Grzechotkach oraz ich znieważenie. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Tłumaczył się, że był zdenerwowany i żałuje swojego postępowania.  Wniósł o wymierzenie przez Sąd Rejonowy w Braniewie kar bez przeprowadzenia rozprawy.

51-latek z powiatu lidzbarskiego poddał się dobrowolnie uzgodnionej z prokuratorem karze grzywny w wysokości 1000 zł oraz zwrotu kosztów sądowych.

ESKA SUMMER CITY w Galerii Katowickiej

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "m"

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE