Innowacyjna wiata w Żelaznej Górze.

i

Autor: arch. UG Braniewo Innowacyjna wiata to "Centrum Aktywności Lokalnej".

Innowacyjna wiata z panelami słonecznymi i rozkładaną markizą [ZDJĘCIA]

2020-11-13 23:49

Innowacyjna wiata powstała w Żelaznej Górze w ramach projektu pod hasłem "Centrum Aktywności Lokalnej". Jej innowacyjność to dodatkowo zamontowany pakiet paneli słonecznych wraz z akumulatorem oraz zestaw oświetlenia ledowego i automatycznie rozkładana markiza.

"Centrum Aktywności Lokalnej" w Żelaznej Górze to nie tylko drewniana wiata. Do wiaty dodany został pakiet paneli słonecznych o mocy 160W wraz z akumulatorem o pojemności 90Ah oraz zestaw oświetlenia ledowego wiaty (taśma LED dookoła wiaty, wzdłuż rozstawianego zadaszenia oraz wewnątrz wiaty), zamontowana została automatycznie rozkładana markiza o wymiarach 6m x 3,5m w kasecie. W zestawie są także dwa ławostoły.

WIATA POWSTAŁA DZIĘKI ZAANGAŻOWANIU GRUPY MIESZKAŃCÓW

W 2019 Sołectwo Żelazna Góra, dzięki podjętej inicjatywie przez Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa, przystąpiło do procesu odnowy wsi pod hasłem "Wieś Warmii, Mazur i Powiśla - miejscem, w którym warto żyć…" Udało się powołać grupę roboczą, stworzyć Plan Odnowy Wsi Żelazna Góra oraz wypełnić i wysłać wniosek o dofinansowanie na budowę innowacyjnej wiaty w Żelaznej Górze. Kolejnym sukcesem było pozyskanie środków finansowych.

Wiata kosztowała 25 tys. zł. Powstała dzięki środkom finansowym pozyskanym z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach konkursu "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w kwocie ok. 20 tyś. złotych. 5 tys. zł. dołożyła gmina.

Zielony dom | Konferencja Well-Being

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]