“Jeżycjada” - czytali książki Małgorzaty Musierowicz

i

Autor: arch. MBP w Braniewie Akcja, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem.

“Jeżycjada” - czytali książki Małgorzaty Musierowicz

2022-04-26 15:41

Na dwa kwietniowe dni Czytelnia Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie zamieniła się w salonik literacki. W saloniku obok stolików i lampek, pojawiły się regały z książkami słynnej serii Małgorzaty Musierowicz.

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprosiła uczniów braniewskich szkół podstawowych do udziału w akcji pod hasłem “Jeżycjada”. To pomysł jednego z wydawnictw i VI już edycja Ogólnopolskiego Czytania Twórczości Małgorzaty Musierowicz.

Podczas spotkań uczestnicy-chętni uczniowie oraz dorośli zaprezentowali wybrane fragmenty z serii, demonstrując piękne czytanie oraz zdolności lektorskie ujmując przy tym słuchających ciepłym tonem głosu. Nie zabrakło działań angażujących wszystkich odbiorców imprezy. Pojawiło się czytanie cytatów, quiz sprawdzający wiadomości do przedstawionej na początku zajęć prezentacji multimedialnej, czy też spontanicznych rozmów nawiązujących do akcji.

- Czy uczestnikom grozi „borejkomania” czyli nałogowe zaczytywanie się książkami Małgorzaty Musierowicz… Mamy nadzieję, że tak. Nieprzekonani odkryją w serii coś dla siebie a fani zostają wierni - komentują organizatorzy akcji.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie rozbłysło kolorami
Sonda
Czy kiedykolwiek widziałeś/aś wysyp krokusów w Tatrach?