Już można spacerować po alejkach w parku przy ul. Moniuszki w Braniewie

i

Autor: arch. UM Braniewo Piękna zieleń i wyjątkowa kompozycja nasadzeń.

Już można spacerować po alejkach w parku przy ul. Moniuszki w Braniewie

2022-07-08 14:21

W parku przy ulicy Moniuszki w Braniewie powstaje piękna przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa. Prace realizowane są w ramach zadania o nazwie "Nowe życie Stadniny Koni w Braniewie - różnorodne biologiczne strefy rekreacyjno-wypoczynkowe".

"Nowe życie Stadniny Koni w Braniewie - różnorodne biologiczne strefy rekreacyjno-wypoczynkowe" to projekt dotyczący rewitalizacji parku przy ul. Moniuszki w Braniewie. To kolejna z wyczekiwanych inwestycji w Braniewie. Miejsce piękne, ale wymagające modernizacji – powtarzali mieszkańcy Braniewa. I doczekali się. Miasto pozyskało finanse na pierwszy etap remontu. Na razie rewitalizacją objęto tereny zielone z wyłączeniem infrastruktury. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 mln zł, z czego 75% to dofinansowanie zewnętrzne.

Braniewo pięknieje w oczach

Po kilku miesiącach remontu w lipcu 2022 park częściowo udostępniono dla odwiedzających. Oficjalne otwarcie inwestycji planowane jest we wrześniu, jednak mieszkańcy Braniewa już teraz mogą korzystać z parkowych alejek i cieszyć swoje oczy piękną zielenią i wyjątkową kompozycją nasadzeń.

Zadbajmy o wspólną przestrzeń

- Serdecznie zachęcam wszystkich do odwiedzenia parku i odpoczynku – mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. Przy okazji proszę Was, Moi Drodzy zwracajmy pilną uwagę na to, co powstaje wokół nas, na naszą wspólną infrastrukturę, dbajmy o nią i przeciwdziałajmy wandalom – apeluje włodarz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wakacyjny SuperHit - Odc. 2 (lata 90)
Sonda
Oglądasz "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?