Kilkadziesiąt minut intensywnie prowadzonej akcji pozwoliło na opanowanie pożaru

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Pożar budynku gospodarczego w Chruścielu.

Kilkadziesiąt minut intensywnie prowadzonej akcji pozwoliło na opanowanie pożaru [ZDJĘCIA]

2020-12-11 15:42

Kilkadziesiąt minut trwały nocne zmagania strażaków z pożarem budynku gospodarczego w Chruścielu w gminie Płoskinia. Ratownicy oprócz gaszenia pożaru prowadzili również działania zmierzające do powstrzymania płomieni przed przedostaniem się na sąsiednie obiekty.

10 grudnia kilkanaście minut po godz. 22:00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego. Do pożaru doszło w miejscowości Chruściel w gm. Płoskinia. W chwili dojazdu pierwszych wozów bojowych straży pożarnej budynek gospodarczy objęty był przez płomienie. Na szczęście ogień nie przeniósł się na sąsiednie zabudowania, zlokalizowane w bezpośrednim otoczeniu płonącego budynku.

- Na miejsce skierowano trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków – ochotników z jednostki OSP Płoskinia. Ratownicy oprócz gaszenia pożaru prowadzili również działania zmierzające do powstrzymania płomieni przed przedostaniem się na sąsiednie obiekty. Kilkadziesiąt minut intensywnie prowadzonej akcji pozwoliło na opanowanie pożaru. Następnie strażacy przystąpili do żmudnej pracy związanej z dogaszeniem ukrytych zarzewi ognia na pogorzelisku i prac rozbiórkowych – relacjonuje Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Działania na miejscu pożaru zakończono około godz. 01:00 w nocy.

Niebezpieczne wyprzedzanie kilku pojazdów

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"