Kobieta zlekceważyła obostrzenia. Sąd nałożył na nią DWIE GRZYWNY. Łącznie 1500 złotych

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Kobieta zlekceważyła obostrzenia. Sąd nałożył na nią DWIE GRZYWNY. Łącznie 1500 złotych

Kobieta zlekceważyła obostrzenia. Sąd nałożył na nią DWIE GRZYWNY. Łącznie 1500 złotych

2022-02-01 13:00

33-letnia mieszkanka Braniewa została ukarana przez sąd dwiema grzywnami w łącznej kwocie 1500 złotych. Powód? Zlekceważenie obowiązku zakrycia ust i nosa — najpierw w sklepie, a potem w policyjnej poczekalni.

Do zdarzenia doszło na początku listopada 2021 roku. W jednym ze sklepów na terenie Braniewa policja interweniowała wobec kobiety, która nie zastosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. Funkcjonariusze postanowili ukarać 33-latkę mandatem karnym. W związku z tym, że go nie przyjęła, została poinformowana o skierowaniu sprawy do sądu. Następnie wezwano ją na komendę w celu przesłuchania.

- Wtedy okazało się, że kobieta wciąż nie stosuje się do panujących obostrzeń, a na przybycie funkcjonariuszki oczekiwała w budynku komendy bez maseczki. Policjantka poinformowała 33-latkę, że ma obowiązek zasłonić usta i nos. Komunikat funkcjonariuszki spotkał się jednak z oporem kobiety — poinformowała podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowa braniewskiej policji.

Finał tego spotkania mógł być tylko jeden. Sporządzenie przeciwko 33-latce kolejnych materiałów do sądu. Ostatecznie za popełnione wykroczenia na kobietę sąd nałożył dwie grzywny - pierwszą w wysokości 1000 złotych za zlekceważenie obowiązku zakrycia usta i nosa w sklepie, drugą w wysokości 500 złotych za ten sam czyn, tym razem popełniony na policyjnej poczekalni.

Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl