Kolejna oszukana braniewianka. Chciała tylko sprzedać sukienkę

i

Autor: www.pixabay.com Nie korzystaj nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach - apelują policjanci.

Kolejna oszukana braniewianka. Chciała tylko sprzedać sukienkę

2022-07-12 6:25

Policjanci z Braniewa cały czas apelują o czujność do wszystkich użytkowników Internetu. Mija kolejny dzień lata i kolejna osoba została pokrzywdzona działaniem przestępców - informują. Tym razem chęć otrzymania pieniędzy za wystawiony do sprzedaży towar zakończyła się utratą ponad 4 tys. zł.

Do braniewskich policjantów zgłosiła się pokrzywdzona, która na popularnym serwisie społecznościowym umieściła ogłoszenie. Kobieta chciała sprzedać za niewielką cenę sukienkę.

Oszust tylko czeka na okazję

Ze sprzedającą skontaktował się oszust, który przekonywał, że chce zapłacić za oferowany towar. Warunkiem otrzymania danej kwoty było kliknięcie w nadesłanego linka i zalogowanie się do swojej bankowości. Nieświadoma przestępczego działania fałszywego kupującego - pokrzywdzona postąpiła tak jak ją instruowano. W ten sposób nie tylko nie otrzymała zapłaty, ale i zasiliła konto oszusta kwotą ponad 4 tys. zł.

Policjanci ostrzegają i przypominają

Nie korzystaj nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Wypełnienie formularza i jedno kliknięcie mogą kosztować Cię wszystkie oszczędności zgromadzone na koncie. Jeśli korzystasz z urządzeń z dostępem do Internetu, pilnuj swoich haseł dostępowych.Nigdy nikomu nie udostępniaj swojego konta bankowego, danych logowania oraz kodów jednorazowych. Ignoruj wiadomości od obcych i nigdy nie otwieraj linków w nich zawartych. Kieruj się zdrowym rozsądkiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Na dobre i na złe po wakacjach 2022. Powrót dziadka Michała! Chory Cezary złoży mu ważną obietnicę
Sonda
Czy zdarzają ci się takie wpadki modowe?