Kolejni kierujący odczuli zmianę przepisów

i

Autor: www.pixabay.com O bezpieczeństwie w trakcie jazdy decyduje wiele czynników.

Kolejni kierujący odczuli zmianę przepisów

2022-01-20 0:18

Od początku roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana ta sprawiła, że wzrosły kwoty mandatów za poszczególne wykroczenia, m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości, czy rozmowę przez telefon podczas jazdy. Niektórzy kierowcy osobiście mogli odczuć taką zmianę.

Od 1 stycznia 2022 r. policjanci z braniewskiej „drogówki” ujawnili 340 przypadków lekceważenia obowiązujących przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Blisko 200 wykroczeń dotyczyło zbyt szybkiej jazdy. We wtorek (18.01.2022 r.) na drodze S-22 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli  auto, którego kierowca pędził z prędkością 150 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Kierowców, którzy zbyt mocno dociskali pedał gazu w ciągu ostatnich dni było jeszcze trzech. W ich przypadkach kontrola zakończyła się otrzymaniem 800-złotowego mandatu.

Posypały się mandaty

O bezpieczeństwie w trakcie jazdy decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia maksymalnie skupienie na tym, co dzieje się na drodze. Trudno mówić o pełnym skupieniu, gdy prowadząc pojazd naszą uwagę poświęcamy rozmowie telefonicznej. W takiej sytuacji nie trudno przecież o kolizję. O skutkach nieostrożnej jazdy przekonał się kierowca, którego zatrzymali policjanci. Za rozmowę przez telefon podczas jazdy mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Rowerzyści pod lupą

Zmiany w obowiązujących przepisach zaostrzyły również kary dla rowerzystów, którzy pomimo wypitego alkoholu decydują się na włączenie do ruchu. Funkcjonariusze również takim nieodpowiedzialnym cyklistom poświęcają swoją uwagę. W środę (17.01) policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 45-latkowi, który w stanie nietrzeźwości podróżował rowerem ulicami Braniewa. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2.5 tys. złotych.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Autokar spłonął na stacji paliw
Sonda
Chorowałeś na Covid-19?