Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani w powiecie braniewskim

i

Autor: KMP Elbląg Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani w powiecie braniewskim

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani w powiecie braniewskim

2022-08-09 11:08

Jazda pomimo orzeczonego zakazu oraz spożytego alkoholu – to główne przewinienia kierowców, których dyscyplinowali policjanci „drogówki” w trakcie weekendu. Funkcjonariusze cały czas ostrzegają – zero pobłażania wobec nietrzeźwych kierowców.

Piłeś? Nie jedź! Przekaz, choć oczywisty, jest wciąż lekceważony przez niektórych kierowców, którzy za nic mają obowiązujące prawo oraz bezpieczeństwo własne i innych. Tym razem do niechlubnego grona pijanych na naszych drogach dołączyło dwóch kierowców osobówek. Pierwszy z nich został zatrzymany przez braniewską „drogówkę”. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-latek prowadził auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenia w służbowych systemach potwierdziły, że kierowca ma coś jeszcze „na sumieniu”. 34-latek zlekceważył bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzień później, na drodze s-22 policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kolejnemu nietrzeźwemu uczestnikowi ruchu. Okazało się, że siedzący za kierownicą opla mężczyzna prowadził mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają i ostrzegają: pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie dla innych. Są sprawcami wielu wypadków, również tych tragicznych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”

ESKA Summer City Terma Bania i Rabkoland

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?