Kolejni nieodpowiedzialni rowerzyści zatrzymani przez policjantów

i

Autor: KMP Elbląg Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Kolejni nieodpowiedzialni rowerzyści zatrzymani przez policjantów

2022-10-24 14:57

Dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego przekonali się o tym, jak kosztowna może być jazda rowerem pod wpływem alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, drugi natomiast prawie 1200-złotowym. Funkcjonariusze wciąż przypominają i ostrzegają: pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie dla innych.

Jak kosztowna może być jazda rowerem na „podwójnym gazie” przekonało się dwóch mężczyzn, którym policjanci z drogówki uniemożliwili dalsza jazdę. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej,  badanie trzeźwości 58-latka wykazało, że ma ponad pól promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500zł.

Kolejna kontrola czekała 65-letniego mieszkańca gm. Lelkowo, który pomimo wypitego alkoholu postanowił ruszyć  w trasę, badanie alkomatem dało wynik prawie pół promila. Dodatkowo pomimo późnej pory mężczyzna poruszał się po drodze bez wymaganego oświetlenia a sam rower miał zły stan techniczny. Policjanci ukarali go mandatami w łącznej kwocie 1170 zł. W obu przypadkach mężczyznom udaremniono dalszą jazdę.

Policjanci ostrzegają i przypominają! Pijany rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszają się pod działaniem alkoholu mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

QUIZ. Muchomory

Pytanie 1 z 10
Muchomor zielonawy (dawniej sromotnikowy) to śmiertelnie trujący grzyb. Jego toksyny nieodwracalnie uszkadzają komórki:
Muchomor zielonawy (Amanita Phalloides)