Kolejni ochotnicy chcą zostać żołnierzami

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Na szkoleniu w Braniewie spędzą 27 dni.

Kolejni ochotnicy chcą zostać żołnierzami

2021-04-06 23:52

W 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej rozpoczęło się drugie w tym roku szkolenie ochotników w ramach służby przygotowawczej.

Kandydaci na żołnierzy rozpoczęli swoją przygodę ze służbą wojskową tuż po świętach wielkanocnych. We wtorek, 06 kwietnia od rana przybywali do jednostki w Braniewie. Tym razem do szkolenia przystąpi prawie stu chętnych. Większość z nich to mieszkańcy powiatu elbląskiego, ale są też młodzi ludzie skierowani do Braniewa z WKU z Łomży, Ostródy i Siedlec.

Ochotnicy zanim założyli mundury musieli przejść: badania lekarskie, testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 i wymagane formalności. Dla chętnych był też fryzjer. Po zakwaterowaniu i zaadaptowaniu się do wojskowych warunków życia rozpoczną swoje 27 – dniowe szkolenie w 9 brygadzie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Dlaczego warto się zaszczepić na COVID19?
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE