Kolejny mieszkaniec Braniewa oszukany w sieci

i

Autor: www.pixabay.com Oprogramowanie dało oszustom zdalny dostęp do jego rachunku bankowego.

Kolejny mieszkaniec Braniewa oszukany "w sieci"

2023-01-18 23:44

Miał zainwestować w kryptowaluty, został z pustym kontem. Kolejny mieszkaniec Braniewa przekonał się na własnej skórze, jak szkodliwe może być działanie oszustów, którzy wykorzystują naszą łatwowierność.

Do  mężczyzny zadzwonił oszust, który miał pomóc w inwestycji w kryptowaluty. W trakcie rozmowy 48-latek postępował zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez oszustów, między innymi instalując aplikację AnyDesk. Oprogramowanie dało oszustom zdalny dostęp do rachunku bankowego mężczyzny. Następnie oszust zaciągnął pożyczkę obciążając rachunek 48-latka, po czym wyprowadził pieniądze z jego konta. I tak  braniewianin stracił łącznie 50 tysięcy złotych.

Atrakcyjna oferta?

Policja przypomina weryfikujmy „atrakcyjne oferty” zanim zdecydujemy się z nich skorzystać. Scenariusz oszustwa jest zwykle bardzo podobny. W tle pojawia się chęć pomocy w zainwestowaniu lub uzyskaniu pieniędzy. Bardzo często „konsultanci” mówią ze wschodnim akcentem. Oszuści nakłaniają do zainstalowania programu zdalnego AnyDesk, aby mieć zdalny dostęp do pulpitu komputera  osoby, którą zamierzają oszukać i tym samym przejmują np. jej hasła i kody dostępu  do konta bankowego. Nawet jeżeli na koncie nie ma zgromadzonych pieniędzy, oszust może zaciągnąć pożyczkę według posiadanej zdolności, po czym otrzymaną kwotę wyprowadzi z konta ofiary zostawiając ją z pustym rachunkiem i zadłużeniem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nietoperze muszą dobrze zjeść przed zimową hibernacją
Sonda
Co wolicie jeść w Tłusty Czwartek?