Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego został oszukany

2022-02-24 11:08

Pomimo licznych apeli policjantów, do kryminalnych wciąż zgłaszają się osoby pokrzywdzone działaniami oszustów. Tylko od początku 2022 roku policjanci z Braniewa odnotowali blisko 30 tego typu zdarzeń na terenie powiatu. I tym razem brak wymaganej ostrożności doprowadził do utraty gotówki oraz udostępnienia danych oszustom.

Do braniewskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec powiatu braniewskiego, by powiadomić, że został oszukany.Sprawą zajęli się kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało że, na jednym z portali sprzedażowych do pokrzywdzonego odezwał się potencjalny kupiec.

W trakcie korespondowania ze zgłaszającym nieznana mu osoba przekonywała, że warunkiem koniecznym do sfinalizowania zakupu i otrzymania zapłaty za wystawioną rzecz jest kliknięcie w nadesłany link.

Pokrzywdzony postępował zgodnie z instrukcjami i jeszcze tego samego wieczoru zorientował się, że z jego konta zniknęły pieniądze.

Policja apeluje: nie klikajmy w linki i nie podawajmy obcym swoich danych osobowych.

Wojna na Ukrainie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE