Kradli włamując się do budynków gospodarczych w gminie  Pieniężno. Wpadli w Braniewie

i

Autor: www.pixabay.com Kryminalni z Braniewa zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem.

Kradli włamując się do budynków gospodarczych w gminie Pieniężno. Wpadli w Braniewie

2021-01-21 21:33

Pięć osób zatrzymanych, wniosek o tymczasowe aresztowanie, odzyskane skradzione mienie o wartości blisko 5 tys. zł. oraz decyzje o policyjnym dozorze - to efekt wytężonej pracy kryminalnych z Braniewa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wszystko zaczęło się od tego, że policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanym busie zaparkowanym na jednym z braniewskich parkingów. Funkcjonariusze prewencji skierowani na interwencję dostrzegli vw transportera oraz osobową hondę, wewnątrz której znajdowali się dwaj mężczyźni. Bus załadowany był różnymi rzeczami, w hondzie natomiast mundurowi zabezpieczyli przedmiot przypominający broń. 33-letni mieszkaniec gminy Orneta oraz 40-latek z terenu Nidzicy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Zgromadzone dowody pozwoliły na zatrzymanie kolejnych podejrzanych. Funkcjonariusze doprowadzili do policyjnej celi jeszcze trzy osoby w wieku od 18 do 19 lat.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy kradli włamując się do budynków gospodarczych na terenie gminy Pieniężno. Łupem podejrzanych padły m.in. kosy spalinowe, agregat prądotwórczy, glebogryzarka oraz elektryczny rozdrabniacz do gałęzi. Czterech podejrzanych objęto nadzorem policyjnym, piaty trafił do aresztu na trzy miesiące. 33-latek z Ornety usłyszał łącznie pięć zarzutów, w tym trzy dotyczące jazdy pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

QUIZ. Słynne teleturnieje lat 90. Pamiętacie je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
"Wielką grę" prowadziła...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE