Łączy ich  jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności

i

Autor: arch. 43blp Wyczerpujące szkolenie podstawowe zakończyli przysięgą wojskową.

Łączy ich jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności

2021-03-22 2:18

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. W sobotę, 20 marca br. w Braniewie uroczystą przysięgę wojskową złożyło blisko 60 ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego, giżyckiego czy ełckiego. Wśród nich znaleźli się nauczyciele, pielęgniarki, studenci, psychologowie, mistrz Polski w MMA oraz mistrzyni w sztafecie 4x100m, strażacy z OSP, instruktor jazdy konnej i wielu innych. W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

- Pamiętajcie, że każdy kto zdecydował się zostać żołnierzem z patriotycznych pobudek, po to, by służyć swojej Ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia. Gratuluje wam decyzji, jaką podjęliście i jednocześnie dziękuję ze zdecydowaliście się służyć w tym trudnym czasie pandemii. Jestem pełen uznania dla Was, gdyż ukończyliście wyczerpujące szkolenie podstawowe i jesteście gotowi do wsparcia lokalnej społeczności – zwrócił się do żołnierzy Dowódca 4W-MBOT.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Niespodziewany atak zimy w Polsce

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?