Leśniczówka 2022 – wspólne ćwiczenia strażaków z Braniewa i Nadleśnictwa Zaporowo

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Zmagania służb odbywać się będą w ramach ćwiczeń Starostwa Powiatowego w Braniewie.

"Leśniczówka 2022" – wspólne ćwiczenia strażaków z Braniewa i Nadleśnictwa Zaporowo

2022-09-02 7:40

W sobotę, 3 września 2022 w lesie /Leśnictwo Wilanowo/ w pobliżu miejscowości Cielętnik - rzeka Bauda odbędą się ćwiczenia strażackie "Leśniczówka 2022". Ćwiczenia zorganizowane zostały wspólnie z gospodarzem terenu Nadleśnictwem Zaporowo.

Scenariusz ćwiczeń zakłada powstanie pożaru na trudno dostępnym terenie.

- Licznie przygotowane podgrywki wymagać będą od uczestników zaangażowania, pomysłowości i pracy zespołowej służb oraz  podmiotów uczestniczących w zmaganiach ratowniczych - mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant braniewskich strażaków.

W ćwiczeniach uczestniczyć będą oprócz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z  powiatu braniewskiego, Nadleśnictwo Zaporowo, wojsko czyli 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej i 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie, policja oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.

Prośba do kierowców

Organizatorzy ćwiczenia proszą mieszkańców i uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności w dniu ćwiczeń w godz. 10:00 - 12:00 (droga wojewódzka 504 Stępień - rzeka Bauda) oraz o  wyrozumiałość dla służb realizujących scenariusz zaplanowanej akcji.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Tomasz Karolak
Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE