Leśny trud 2021 – strażacy ćwiczyli w lesie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo W ćwiczeniach uczestniczyło blisko 80. strażaków zawodowych i ochotników z powiatu braniewskiego.

Leśny trud 2021 – strażacy ćwiczyli w lesie

2021-06-21 10:54

„LEŚNY TRUD 2021” pod takim hasłem w powiecie braniewskim przeprowadzono ćwiczenia strażackie dotyczące pożarów lasu. Szkolenie odbyło  się w minioną sobotę (19 czerwca) w pobliżu miejscowości Garbina w Leśnictwie Wilanowo.

W szkoleniu uczestniczyło blisko 80 strażaków zawodowych I ochotników. Strażacy wspierani byli przez pracowników Nadleśnictwa Zaporowo, Straż Leśną, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w Braniewie.

Strażacy zmagali się z trudnym terenem i upałem

Kilkugodzinne zmagania pozwoliły sprawdzić gotowość jednostek ochrony przeciwpożarowej do działań gaśniczych w trudno dostępnym terenie. Ćwiczenia dotyczyły zarówno gaszenia lasu, jak również zbudowania zaopatrzenia wodnego z pobliskiej rzeki Bauda. Woda dostarczana była m.in. wężami pożarniczymi na odległość ponad kilometra.

Z uwagi na charakter ćwiczeń do działań zaangażowano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie jednostek OSP z terenu miasta i gminy Frombork, miasta i gminy Braniewo oraz miasta Pieniężna. Zmagania strażaków obserwowali: Starosta Braniewa Karol Motyka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo Stanisław Warpechowski oraz przedstawiciele 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie i 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wielki pożar pod Bydgoszczą. Z ogniem walczyło 100 strażaków

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."