Majówkowe spotkania z uchodźcami

i

Autor: arch. KPP Braniewo Podczas spotkania bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się policyjna czapka, w której maluchy pozowały do zdjęć.

Majówkowe spotkania z uchodźcami

2022-05-05 23:10

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze? Jak unikać zagrożeń nad wodą? Jak ustrzec się przed oszustami ? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali policjanci podczas spotkania z ukraińskimi uchodźcami.

Policjanci z braniewskiej komendy odwiedzili przebywających w naszym regionie uchodźców z Ukrainy, by podczas profilaktycznego spotkania ustrzec ich przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Pierwsza część prelekcji dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Doświadczony funkcjonariusz drogówki asp. szt. Jan Boncal udzielał słuchaczom cennych rad dotyczących odpowiedzialnego korzystania z dróg. Uwagę poświęcił również kwestii bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu. Następnie obywatele Ukrainy wysłuchali porad związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą.

Ulotki w języku ukraińskim

W trakcie spotkania rozdano słuchaczom specjalne ulotki profilaktyczne, które zostały przygotowane przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w języku polskim oraz ukraińskim. Kolejna część rozmów skierowana była do osób pełnoletnich i dotyczyła ich bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz w Internecie. Funkcjonariusze przestrzegali Ukraińców przed metodami działania oszustów, uwrażliwiali także w obszarze kontaktu z obcymi osobami.  Żegnając się z najmłodszymi policjanci zaprosili ich do swojej siedziby, gdzie z bliska będą mogli przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Beata Kozidrak usłyszała wyrok. Artystka wygłosiła też oświadczenie
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swoim domu?