Rysunki od dzieci dla policjantów

i

Autor: KPP Braniewo Rysunki od dzieci dla policjantów

Mali goście odwiedzili braniewskich policjantów

2022-03-31 9:53

Po dłuższej przerwie, spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, mundurowi znowu otworzyli swoje drzwi dla najmłodszych, którzy chcą z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Tym razem spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie.

Uczniowie drugich klas jednej z braniewskich podstawówek postanowili dowiedzieć się nieco więcej o policyjnej służbie. Na dzieci czekał policyjny profilaktyk, dzielnicowy, a także technik kryminalistyki. Maluchy pod czujnym okiem policyjnych przewodników przyglądały się miejscu pracy funkcjonariuszy.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się przyjazny pokój przesłuchań, którego ściany przyozdobione zostały przez policjantów postaciami z bajek. Uczniowie spacerując korytarzami słuchali uważnie o specyfice służby funkcjonariuszy, zajrzeli także na stanowisko kierowania, gdzie pracę patroli nadzoruje oficer dyżurny.

Maluchy zapukały także do pokoju technika kryminalistyki, który tuż po tym, jak opowiedział, na czym polega jego praca zaprezentował gościom specjalistyczną walizkę, z której korzysta zabezpieczając miejsca różnych zdarzeń.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość stania się pasażerem radiowozu, co bez wątpienia było dla najmłodszych dużym powodem do radości. Dziękując policjantom za niecodzienną wizytę dzieci wręczyły mundurowym rysunki, które teraz będą zdobić policyjne ściany.

Gen. Mirosław Różański: Rosja przegrała tę wojnę

Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 9
Czy w Polsce istnieje obowiązkowy pobór do wojska?