Miał za dużo tytoniu. Na dodatek był to tytoń nielegalny

i

Autor: arch. KPP Braniewo Łącznie zabezpieczono blisko 200 kg nielegalnego towaru.

Miał za dużo tytoniu. Na dodatek był to tytoń nielegalny

2021-03-31 23:57

Braniewscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego, który posiadał nielegalny tytoń. W trakcie przeszukania posesji podejrzanego, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na kwotę ponad 230 tys. złotych.

W poniedziałek (29.03.2021) kryminalni z Braniewa, w trakcie wykonywania służbowych czynności do spraw związanych z kradzieżą mienia i obrotem towarów bez polskich znaków akcyzy ustalili, że w pobliżu Fromborka, na terenie jednej z ościennych gmin, może znajdować się nielegalny tytoń. Po dokładnym zweryfikowaniu posiadanych informacji policjanci przystąpili do realizacji.

Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie pomieszczenia należące do 29-latka, a po chwili trafili również na strych, gdzie znaleźli duże ilości krajanki tytoniowej. Łącznie zabezpieczono blisko 200 kg nielegalnego towaru.

Podejrzany trafił do komendy, a policjanci wciąż pracowali nad sprawą. Według wstępnych wyliczeń śledczych, wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek, naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad 230 tys. złotych.

We wtorek(30.03.2021) podejrzany usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo karno-skarbowe, za które grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

O krok od tragedii. Pod 4-latkiem załamał się lód
Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?