Mieszkańcy Braniewa i okolic mogą  spokojnie odetchnąć i napić się wody

i

Autor: www.pixabay.com Woda z wodociągu w Braniewie zdatna do picia.

Mieszkańcy Braniewa mogą spokojnie odetchnąć i napić się wody

2021-09-20 13:19

Woda z braniewskiego wodociągu jest już zdatna do picia. Najnowsze wyniki badań potwierdzają, że zanieczyszczenia nie ma.

W specjalnie wydanych komunikatach w poniedziałek 20 września poinformował o tym miejscowy Sanepid. "Jakość wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wskutek podjętych działań naprawczych podjętych przez braniewskie wodociągi odpowiada już wymaganym normom" – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy w piątek (17 września) mieszkańcy Braniewa i okolic otrzymali niepokojącą informację o tym, że woda z miejscowego wodociągu została zanieczyszczona bakteriami z grupy Coli.

- Dzisiaj (20 września)  otrzymaliśmy ostateczne wyniki z laboratorium granicznego z Elbląga, że woda na terenie naszego miasta pochodząca z wodociągu publicznego odpowiada wymaganiom sanitarnym i pod względem mikrobiologicznym jest bezpieczna, tzn. nadaje się do spożycia przez ludzi – poinformowała nas Beata Marciniak z placówki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

5 porad jak biegać, by się nie przeziębić

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: