Braniewo: niepokój, pytania i odpowiedzi w sprawie skażonej wody

i

Autor: www.pixabay.com Woda w Braniewie i okolicach zanieczyszczona bakteriami z grupy Coli.

Braniewo: niepokój, pytania i odpowiedzi w sprawie skażonej wody

2021-09-20 5:54

Mieszkańcy Braniewa i okolic muszą uważać na to co piją. W piątek (17 września) otrzymali informację o tym, że woda z miejscowego wodociągu została zanieczyszczona bakteriami z grupy Coli. Władze samorządowe i miejscowy Sanepid szukają przyczyny zanieczyszczenia.

Pomimo chwilowej paniki, związanej z wykupywaniem wody z braniewskich sklepów, mieszkańcy Braniewa i okolic przez weekend “oswajali” się z informacją o skażeniu wody w Braniewie i okolicach. Generalnie stosują się do zaleceń sanitarnych, ale mają też wiele pytań. W sieci internetowej zaroiło się od komentarzy i doniesień o zachorowaniach. Na szczęście na razie według lekarzy z braniewskiego szpitala takowych nie było, ale nie wiadomo co przyniosą najbliższe dni i godziny.

Reakcja była natychmiastowa

Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki pytany przez nas o zaistniałą sytuację dziękuje mieszkańcom za rozwagę i zrozumienie, a na pojawiające się pytania dotyczące wątpliwości co do terminu podania treści komunikatu do publicznej wiadomości odpowiada następująco:

W piątek (17 września) jak tylko otrzymaliśmy informację z Sanepidu o stanie wody, natychmiast uruchomiliśmy wszystkie możliwe kanały informacyjne, żeby dotrzeć do jak największej grupy mieszkańców i poinformować o sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Także tu nie było żadnego przeciągania z naszej strony i ta reakcja była natychmiastowa. Zapewniam, że prowadzimy cały czas działania zmierzające do wyjaśnienia tej sytuacji – dodaje włodarz Braniewa.

Sanepid czeka na kolejne badania wody

Braniewski Sanepid oficjalnie na razie nie wypowiada się na temat skażenia wody w Braniewie, odsyłając do treści piątkowego komunikatu, w którym zaleca ostrożność w korzystaniu z wody. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że coś więcej ma być wiadomo w poniedziałek (20 września).

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Jego dzwony biją na całym świecie

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?