Mieszkaniec Braniewa oszukany. Stracił prawie 60 tys. złotych

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Mieszkaniec Braniewa oszukany. Stracił prawie 60 tys. złotych

2022-12-12 9:45

Pomimo licznych apeli policji, oszuści ciągle zbierają swoje żniwo. Tym razem mieszkaniec Braniewa miał otrzymać zysk z tytułu zainwestowanych na giełdzie pieniędzy. W efekcie działania oszustów stracił ponad 59 tyś. zł.

Do braniewskiej komendy stawił się braniewianin, który padł ofiarą oszusta. 47-latek otrzymał telefon od rzekomego maklera transakcji giełdowych, informując o zysku, jaki przyniosło konto inwestycyjne, założone przez pokrzywdzonego. W celu wypłaty środków na konto osobiste oszust namówił mężczyznę do zainstalowania oprogramowania.

Nieświadomy zagrożenia braniewianin postępował zgodnie z instrukcjami, które według oszusta miały zautoryzować transakcje. Mężczyzna przekonany, że finalizuje transfer pieniędzy, które zyskał na giełdzie udzielił dostępu do swojego konta bankowego, z którego oszust zrealizował trzy przelewy wychodzące na łączną kwotę 59.400 zł.

Policjanci cały czas ostrzegają!

Nie ulegaj presji! Zachowaj wzmożoną czujność w stosunku do pozornie atrakcyjnych ofert! Daj sobie czas na przemyślenia, nie działaj pod wpływem emocji. To może być oszustwo! Jeżeli nawiąże z Tobą kontakt osoba, która będzie proponowała szybki zysk, ZAWSZE zachowaj czujność i zdrowy rozsądek! To może być oszust!

Podkarpackie zasypane śniegiem. Jedni się cieszą, inni irytują

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Oczekuj owacji na stojąco od 8/10

Pytanie 1 z 10
Mundialowo: Maroko jest już w półfinale turnieju. Wcześniej taki poziom drużyny z Afryki osiągnęły...