Mieszkaniec Braniewa zatrzymany z amfetaminą

i

Autor: arch. KPP Braniewo Pakunek z zawartością środków odurzających.

Mieszkaniec Braniewa zatrzymany z amfetaminą

2023-02-14 1:05

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Braniewa. W trakcie kontroli drogowej policjanci ujawnili w aucie mężczyzny prawie pół kilograma amfetaminy. 36-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

We wtorek (07.02.2023r.) policjanci braniewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mieszkańca Braniewa. W trakcie kontroli uwagę funkcjonariuszy  zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny oraz zafoliowany pakunek z zawartością białego proszku, który znajdował się na podłodze za fotelem pasażera.

To była amfetamina

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Kryminalnego poddali substancję wstępnej analizie, która wskazała, że jest to amfetamina o łącznej masie prawie 470 gramów.

36-latek usłyszał zarzut

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szpitala gdzie pobrana została krew, w celu ustalenia czy kierował pojazdem znajdując się pod wpływem narkotyków. Następnie braniewianin trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność środków odurzających w organizmie, kierującemu grożą dodatkowe 2 lata za kratami oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W czwartek Sąd Rejonowy w Braniewie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Telefon w ręku i słuchawki w uszach. Chorzowianka weszła wprost pod nadjeżdżający tramwaj
Sonda
Czy własnoroęcznie zrobiona kawa z serduszkiem, to dobry prezent na walentynki?