Moc pomagania trwa. Szlachetne pomoc  trafiła do potrzebujących

i

Autor: MH

Moc pomagania. Szlachetna pomoc trafiła do potrzebujących

2020-12-14 5:39

Łóżko, węgiel, pralka, kabina prysznicowa, ubrania, jedzenie. To tylko niektóre z darów, które trafiły do rodzin z powiatu braniewskiego w ramach tegorocznej akcji “Szlachetna paczka”. Tym razem udało się pomóc 10. rodzinom. Dary dotarły do adresatów – tak jak zawsze – przed świętami.

Weekend cudów to czas wręczania prezentów. Jednak ważne jest to, że rodziny dostają nie tylko pomoc materialną. Dostają wsparcie psychiczne, zainteresowanie i pomoc, oraz nadzieję dzięki której mają szansę zawalczyć o siebie, o swoją przyszłość.

- Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda – tłumaczą organizatorzy “Szlachetnej paczki”. To akcja oparta na darczyńcach i wolontariuszach. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

W rejonie braniewskim w tym roku wytypowano do pomocy 10 rodzin. Prawie wszystkie od razu znalazły swoich darczyńców. W finale każdy otrzymał wsparcie. W akcję po raz kolejny zaangażowali się samorządowcy: burmistrz Braniewa, wójt gminy Braniewo i wójt Lelkowa, jedni wcielili się w rolę darczyńców, inni wspierali wolontariuszy.

- Pomaganie jest fajne. Trzeba coś od siebie dać , nie tylko brać. Pomagam innym, bo sam już wszystko mam – to tylko kilka z przykładowych wypowiedzi wolontariuszy i darczyńców zaangażowanych w tegoroczną akcję “Szlachetna paczka” w rejonie braniewskim.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Przez pandemię i zdalne nauczanie odkryła w sobie talent

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?