Muzeum Ziemi Braniewskiej odwiedziło już 20 tys. osób

i

Autor: arch. TMB Maria Rutkowska jest członkiem Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku.

Muzeum Ziemi Braniewskiej odwiedziło już 20 tys. osób

2022-06-24 13:25

Muzeum Ziemi Braniewskiej w środę 21 czerwca 2022 roku odwiedziła zorganizowana grupa wycieczkowa z Włocławka. Jedna z turystek została 20 - tysięczną osobą odwiedzającą placówkę.

Uczestnikami wycieczki było 50 osób – mieszkańców Włocławka i okolic. Wśród zwiedzających była Maria Rutkowska, która jest członkiem Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku. To właśnie ona została 20 - tysięczną osobą odwiedzającą Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Kobieta Roku w muzeum

Ciekawostką jest fakt, że Maria Rutkowska jest także zwyciężczynią Konkursu na Kobietę Roku 2022 we Włocławku. Gratulacje i upominek od Zarządu Towarzystwa Miłośników Braniewa wręczył turystce Wiesław Zaremba.

- Liczba 20 tyś. może nie jest oszałamiająca ale należy uwzględnić, że nasze muzeum istnieje dopiero nieco ponad 5 lat, a w tym okresie były kilkumiesięczne przerwy związane z niedostępnością dla zwiedzających w związku epidemią Covid 19 – tłumaczą muzealnicy z Braniewa.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Muzeum w Osiecznej pod Lesznem odbudowało wiatrak
Sonda
Jaki jest twój ulubiony film z Michałem Milowiczem?